Koľko stojí GPS lokátor (GPS monitoring)

 …možno by som si pred tým ešte položil otázku, „akú cenu má pre mňa to vozidlo“? Je to niečo na čo som si požičal a musím to ešte niekoľko rokov splácať alebo dokážem denno-denne fungovať aj v prípade, ak mi ho ukradnú a nebudem ho vedieť nájsť?

Cena za kvalitnú monitorovaciu jednotku (gps lokátor) je cca od 150€. V tom už zvykne byť zarátaná aj cena za základnú montáž v autorizovanom servise. Či je to veľa alebo málo na to nech si každý odpovie sám.

CHCEM NONSTOP ZÁZNAM ALEBO MI STAČÍ AKTUÁLNA POLOHA? 

V každom GPS lokátore musí byť umiestnená SIM karta. Preto si treba položiť otázku, či chcem nonstop záznam o mojom aute aj s históriou, alebo si len chcem sem-tam overiť kde sa moje auto nachádza, napr. ak ho niekomu požičiam.

Pri nonstop zázname a histórií treba rátať okrem ceny zariadenia ešte aj s mesačným paušálom. V tom sú vlastne zahrnuté poplatky za prenos dát z lokátora na server. Ide o poplatok rádovo pár eur mesačne.

Ak nepotrebujem vedieť históriu a stačí mi len aktuálna poloha a stav vozidla, tak sa to odvíja od počtu sms: koľko krát som si polohu vozidla vyžiadal.

Časová náročnosť takejto montáže je cca 1-2 hodiny pri základnej funkcií. Ak chcete vybaviť auto aj identifikáciou vodiča alebo sledovaním paliva v nádrži, prípadne sa musia inštalovať aj nejaké dodatočné zariadenia, tak cena je na dohode. Pokojne sa môže takáto zložitejšia montáž natiahnuť aj na 5 a viac hodín.

TIP: Na našom trhu pôsobí aj firma GPS Dozor, ktorá vám vie zariadenie skúšobne zapožičať na mesiac. Vy si ho tak viete „ošahať“, vyskúšať si jeho funkcie a až následne sa rozhodnúť pre kúpu.

MONTÁŽ ZVERTE ODBORNÍKOM 

Montáž GPS monitorovacej jednotky je nutné zveriť odborníkom, ktorí vedia ako správne jednotku namontovať tak, aby fungovala bezchybne a slúžila na to, na čo je určená. PALPRO s.r.o. je držiteľom aj technickej licencie. Tá je potrebná na správnu a legálnu montáž sledovacích a zabezpečovacích zariadení. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že vám poisťovňa odmietne preplatiť škodu. V PALPRO vám s tým radi pomôžeme a poradíme.

Nezabúdajte aj na to, že ide len o sledovacie zariadenie, ktoré nie je primárne určené na ochranu, ale na sledovanie. Preto odporúčame poinformovať sa aj o možnostiach zabezpečenia a rozšírenia ochrany svojho vozidla.

Návrat hore