Čo použiť na čistenie okenných autofólií

…týmto článkom nechcem pozdvihovať, alebo naopak zatracovať iné značky a ich produkty. Chcem sa s vami len podeliť o moje poznatky ako na čistenie a starostlivosť o autofólie. Sám si rád nechám poradiť od ľudí z brandže, ktorý majú dlhodobé skúsenosti s niečím.

NOVINY NIE!​ 

Teraz vám predstavím 3 produkty z toho nekonečného množstva čističov. Neberte to ako slovo Božie, no možno vám to pomôže pri rozhodovaní. Existuje mnoho kvalitných čističov, no tieto používam denne a preto sa za ne viem zaručiť.

Celkom som si obľúbil produkt od značky „SANITEC„. Ide o prípravok na sklá „CRYSTAL VETRI“. Dobrá cena, super rozprašovač s ktorým si viem pekne dávkovať koľko čističa chcem naniesť a celkovo pomer cena/výkon zatiaľ u mňa bezkonkurenčné.

Tiež rýchločistič skiel „FAST GLASS“ od „AUTOGLYM“ je celkom dobrá voľba. Je síce pomerne drahý a výsledkom nijak neprevyšuje už spomínaný „SANITEC“. Autoglym je však značka ktorá sa venuje autokozmetike a tento produkt sa im fakt vydaril.

Do tretice produkt od „NA SUCHO“ Ide o produkt „čistič skiel“ (extra strong). Cenovo veľmi prijateľný, možno že nie je až tak výkonný, resp. dolešťovanie vám zaberie viac času, ale stále ide o veľmi účinný produkt. Väčšina ich výrobkov stojí za vyskúšanie. Ja veľmi rád používam ich mikrovláknove utierky. Sú fakt kvalitné a aj po niekoľkých praniach sú stále jemné. Samozrejme aj super cena za tú kvalitu.

Keď už spomínam utierky. Pri čisteni skla platí jedno základne pravidlo – ak chcem čisté sklo, musím použiť čistú handru. To neznamená, že musí byť vždy nová. Stačí aj vypraná, len nech nie je znečistená od prachu alebo inej špiny.

Čo by som neodporúčal na čistenie fólií, sú staré noviny. Možno, že to dobré funguje na bežnom skle. Na fólie by som radšej používal kvalitnú mikrovláknovú utierku. Ak sa nám zašpiní stačí ju „vyprať“ v teplej vode s trochou mydla a nechať vysušiť.

POZOR: Pri praní mikrovláknovej utierky nikdy nepoužívať aviváž. Tá síce zmäkčí prádlo, ale narúša práve tú štruktúru mikrovlákna. Tak sa nám utierky znehodnotia.

UNIVERZÁLNY ČISTIČ NEEXISTUJE 

Vo svojej branži som sa naučil, že niečo ako univerzálny čistič neexistuje. Takéto čističe sú vždy o kompromise a väčšinou spoliehajú na „mastný efekt“. Ak beriem starostlivosť o zovňajšok auta aspoň trochu vážnejšie tak je dobré si zapamätať jednoduché pravidlo – na každý povrch je vhodné niečo iné.

Odporúčam preto, ku každému čističu si zaobstarať handru inej farby a nikdy ich medzi sebou nemiešať. Ušetrite si tak znechutenie z neželaného výsledku a v konečnom dôsledku aj kopec práce

Ak by ste mali ešte nejakú otázku ohľadom starostlivosti o autofólie tak nám ju pokojne napište na info@palpro.sk. Viac info nájdeš aj na naších stránkach.

Návrat hore