Chytré zabezpečenie auta bez rozoberania

…nedávno sa mi do rúk dostalo zariadenie od firmy IGLA. Je to prídavný imobilizér, ktorý mi vo viacerých smeroch vyrazil dych.

ZABEZPEČENIE BEZ ROZOBERANIA​ 

Ide o zariadenie na zabezpečenie auta, ktoré je veľké asi ako bežný kľúč do dverí od bytu z ktorého ide zväzok káblov a komunikuje s vozidlom pomocou CANBUS siete. Ide o elektronické zabezpečenie, takže z toho netrčí žiadne obrovské relé, ktoré dokážem jednoducho odstrániť a vyradiť celý systém z prevádzky. Samotné zariadenie dokážeme jednoducho oviť lepiacou páskou, takže sa bude tváriť ako súčasť kabeláže.

Aktivovať tento imobilizér pred štartom dokážete napr. aj pomocou vášho telefónu. Stačí ho mať pri sebe. Výrobca ponúka aj možnosť dodatočného prívesku na kľúče, alebo možnosť odblokovania pomocou vami zvoleného PIN-kódu, bez ktorého nie je možne s naštartovaným autom odísť.

JEDNODUCHÁ AKTIVÁCIA 

Možno vás napadla otázka „čo ak telefón alebo prívesok stratím, resp. chcem niekomu auto požičať?“ Výrobca myslel aj na to. Pri montáži si viete nakonfigurovať, ako pomocou tlačidiel nachádzajúcich sa v aute, dokážete auto odblokovať.

Uvediem príklad. Na volante mám šípky na ovládanie menu. Pred štartom 2x stlačím šípku hore a 2x dole. Po tomto úkone auto môžem bez problému naštartovať a jazdiť. Kombináciu tlačidiel si viete svojvoľne zvoliť pri montáži a viete ju len vy.

Tiež je možné nastaviť tzv. servisný režim, ak idem auto nechať v servise.

Nakoľko toto zariadenie komunikuje s vaším autom cez tzv. CANBUS sieť, tak je bežné, že si viete pomocou neho u vybraných vozidiel aktivovať automatické dotiahnutie okien, deaktiváciu štart/stop systému a mnoho iného. Cenu si viete overiť u každého dobrého predajcu.

POZOR NA MONTÁŽ 

Montáž takéhoto zariadenie je nutné zveriť odborníkom. Montážnik resp. firma musí byť držiteľom technickej licencie ktorá je potrebná pre bezpečnú a hlavne legálnu montáž. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že vám poisťovňa odmietne preplatiť škodu alebo jednoducho prídete o záruku na vozidlo.

Ak by ste mali záujem tak v PALPRO s.r.o. vám vieme takéto zariadenie zabezpečiť, namontovať a naučiť sa ho ovládať. Stačí nás kontaktovať emailom na info@palpro.sk ,telefonicky na 0910 912 384 alebo cez kontaktný formulár.

Návrat hore