Je ti v aute horúco?

Využi tento jedinečný kupón a nechaj si v dielni PALPRO nalepiť kvalitné autofólie bez vyberania skiel. Vybrať si môžeš z viacerých odtieňov. Nezabudni, že dávame až 10 ročnú záruku a ako BONUS aj záruku na bezplatnu výmenu pri poškodení. Ponuka je časovo obmedzená, tak klikni sem. 

Prečo tmavé sklá

V roku 2010 som si kúpil svoje prvé auto. Po krátkom čase som začal rozmýšľať, ako si ho vylepšiť za čo najmenej peňazí. Keďže som si naň požičal, tak som nechcel ďalšie peniaze míňať na neefektívne blbosti. Vtedy mi jeden môj známi poradil aby som si dal tmavé sklá. Chvíľu som rozmýšľal či to má zmysel a aký to bude mať pre mňa úžitok. Trochu som si o tom pogúglil, trochu sa povypytoval ľudí čo už tmavé skla na aute mali a vyšlo mi z toho, že to má podstatne viac kladov ako som čakal.

Čo ma na začiatku odradzovalo? Vtedy ale asi aj dnes je dosť rozhodujúca cena. Mňa to vtedy stálo 4000 slovenských korún (cca 135€). Samozrejme dalo sa to riešiť aj lacnejšie, no nechcel som produkt z Ukrajinskej benzínky (dnes populárne „dvojročné fólie“) a radšej som si nechal poradiť a vybral som si profi firmu. Tam mi poradili s výberom, ukázali možnosti a ostávalo už len dohodnúť termín.

V tej dobe sa ešte bežne vyberali sklá na ktoré sa následne nalepila fólia. Nebol som veľmi nadšený z toho, že mi idú rozobrať auto. Dnes je to našťastie už za nami a na 99% áut sa dá aplikovať fólia bez toho, aby sa čokoľvek rozoberalo.

Známi mi vraveli, že cez tmavú fóliu nič poriadne neuvidím. Často sa s týmto názorom stretávam ešte aj dnes u nás v dielni. Stačí ale nechať „prehovoriť“ samotnú fóliu. U nás dáme kúsok fólie zákazníkovi do ruky a povieme mu, nech sa pozrie cez ňu von. Väčšinou ostane milo prekvapený, že cez ňu bez problému vidí. Dalo by sa to prirovnať aj ku kvalitným slnečným okuliarom. Tie odfiltrujú ostré svetlo, ale výhľad zostáva bez problému.

Väčšina zákazníkov pocíti najväčšiu výhodu hneď ako opustí našu montážnu dielňu - tou výhodou je zníženie horúčavy v aute. Vravíte si ako je to možné, veď mam fólie len na zadných sklách?! Aj polotieň je lepší ako otvorený priestor, bez možnosti úkrytu. Navyše ak cestujem v aute, ktoré sa správa ako skleník, teplota sa v ňom môže veľmi rýchlo vyšplhať pokojne aj cez hranicu 60°C.

Samozrejme v idúcom aute si môžem pootvoriť okno, no ten hluk nie je práve najpríjemnejší. Ak mam klímu tak aj vtedy majú fólie opodstatnenie, nakoľko každý stupeň, ktorý musí klíma vychladiť a tak núti jej chod na maximálny výkon, čo sa výrazne prejaví na spotrebe paliva. Dalo by sa povedať, že fólie nám znižujú spotrebu, no toto tvrdenie berte tak trochu s rezervou. Primárna funkcia fólií nie je šetrenie paliva. Na to existujú oveľa efektívnejšie riešenia.

Ďalšou veľkou výhodou autofólií je pocit súkromia. Možno si poviete „veď za volantom ma aj tak vidno“. Pozrime sa na to z inej strany. Skúste sa niekedy, napr. cestou po parkovisku keď už kráčate do nákupného centra poobzerať a všimnite si autá bez fólií. Hneď si môžete pozrieť, kto si čo nechal položené na zadných sedadlách alebo v kufri. Bežne tam vidím bundy, tašku s notebookom, detské autosedačky, dokonca aj tašky s osobnými vecami a podobne.

Jeden môj známi sa len pozabudol a nechal si bundu s peňaženkou v aute. V priebehu pár minút mu to prišlo na um, tak sa hneď vrátil k autu. Mal však smolu. Okno na aute rozbité, bunda s peňaženkou, v ktorej mál aj doklady fuč a on mal pred sebou pekných pár dní, ktoré musel presedieť v poisťovni kvôli škode, na polícií kvôli dokladom a na úradoch kvôli ďalším dokladom, kartám a podobne. Odvtedy je to náš verný zákazník, ktorý ako prvú vec po kúpe každého ďalšieho auta, rieši najprv najtmavšie fólie na okná. (nebola to naša práca) J

Po tomto príbehu vám hneď prezradím aj ďalšiu výhodu. Tou je, že sklo na ktorom je nalepená fólia je omnoho ťažšie rozbiť ako bežné sklo. Táto výhoda ma opodstatnenie aj v prípade nehody, kedy často dôjde k poškodeniu okna, ktoré sa v tom momente rozletí na tisíce drobných častí. Tie môžu vážne poraniť posádku auta. Fólia tieto kúsky drží pokope.

Asi poslednou veľkou výhodou autofólií je, že „zvyšujú atraktivitu“ auta. Často sa stretávam s tým, že pri predaji auta sa to uvádza ako výhoda, ktorá zvyšuje cenu. Samozrejme, že majú aj mnoho ďalších výhod: napr.o zachytávanie škodlivého UV žiarenia, zníženie rizika oslepenia svetlami cez vnútorne spätné zrkadlo, „uspávací účinok“ na deti J a mnoho iného. V tomto článku som chcel podrobnejšie rozobrať len tie najzákladnejšie.

 

Na koniec asi už len pár rád ako si vybrať tie správne fólie:

  • Poobzerať sa po kvalite. Nechajte si čas na rozhodnutie. Pohľadajte si recenzie, alebo sa popýtajte známych, kde a aké fólie si dali nalepiť.
  • Pri fóliách platí rovnica, že čím tmavšie fólie, tým menej tepla prepustia. Netreba sa báť isť aj do najtmavších odtieňov.
  • Podozrivo nízka cena väčšinou znamená aj nízku kvalitu. Stále sa nájdu špekulanti, ktorí chcú lepiť za každú cenu a preto vám ponúknu autofólie s nízkou životnosťou. Tie veľmi rýchlo začnú blednúť/fialovieť a odlepovať sa. Ich odstránenie je potom veľmi zložité a aj nákladné.

Naša firma PALPRO spolupracuje len so značkami, ktoré sú na trhu dlhodobo. Preto naším zákazníkom dávame záruku na stálosť fólie až 10 rokov. Dokonca ako prví na trhu sme prišli aj s jedinečnou možnosťou záruky aj na mechanické poškodenie. Viac info o nadštandardnej záruke tu.

Ak mate záujem o nalepenie autofólií, stači kliknut na tlačidlo pod článkom a dohodnúť si termín. Ak ešte stále váhate, pozrite si napr. našu foto/video glériu, alebo čo o nás hovoria naší zákazníci.

Zvažujete tmavé sklá?

Certifikované autofólie s až 10 ročnou zárukou:

  • dodávajú luxusný vzhľad
  • zabezpečujú súkromie
  • chránia pred škodlivým UV žiarením
  • zvyšujú pevnosť skla

Navyše jedine my vám garantujeme možnosť bezplatnej výmeny fólií v prípade poškodenia bez udania dôvodu*.

Je ti horúco?

Využi túto jedinečnú prílečitosť a nechaj si v dielni PALPRO nalepiť kvalitné autofólie bez vyberania skiel. Vybrať si môžeš z viacerých odtieňov. Nezabudni, že dávame až 10 ročnú záruku a ako bonus aj záruku na bezplatnú výmenu v prípade poškodenia bez udania dôvodu.

Ponuka je časovo obmedzená.